Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 • 8

Hard Rock Cafe

14 Haziran 1971’de Isaac Tigrett ve Peter Morton Londra’da bir Rolls Royce galerisinde ilk Hard Rock Cafe’yi açtı ve böylece simge haline gelmiş bir marka doğdu.

Rock müzik sevdalısı iki Amerikalı, ilk Hard Rock Cafe’yi Londra’da, Eric Clapton’un gitarını bu mekanın duvarına asmak için Tigrett ve Morton’a sorması, onlara müzik, rock tarihine dair anılar ve yemeğin birleşmesi sonucu misafirlerin bir rock müzesi deneyimini yaşadığı ve türünün tek örneği olan Hard Rock Cafe vizyonunu kazandırdı.

Aralık 2013’te açılan Hard Rock Cafe Istanbul, simgeleşmiş İstiklal Caddesine ve İstanbul’un göbeğindeki Canlı Müzik merkezine yakın konuma sahip; ayrıca restoran alanları, üst düzey teknoloji ve tasarım özellikleriyle de eksiksiz.  Hard Rock Cafe Istanbul’un estetiğinde, şehrin mirasını Hard Rock markasının enerjisi ve uyandırdığı duyguyla harmanlayan bir tasarım vizyonu çok benimsendi. Toplamda 4 katı bulunan kafenin büyüklüğü; geniş ve ferah oturma alanı, bir dizi yemek alanı, bir teras ve Hard Rock ürünlerinin satın alınabileceği bir Rock Shop ile birlikte, Hard Rock’ın ikonik koleksiyonuna ait rock ‘n’ roll eşyalarının sergilendiği alan da dahil 780 metrekareyi aşıyor.

Münferit Restaurant hizmetinin yanı sıra Hard Rock Cafe Istanbul firmaların toplantı ve organizasyonlarına da ev sahipliği yapabiliyor.   

Hard Rock International Hakkında

64 ülkede; 155 kafe, 21 otel ile hizmet veren Hard Rock International (HRI) küresel çapta en çok tanınan şirketlerden biridir. Bir Eric Clapton gitarı ile başlayan Hard Rock, tüm dünyadaki mekânlarında sergilenen dünyanın en büyük müzik memorabilia* koleksiyonuna sahiptir. Hard Rock aynı zamanda, koleksiyoncuların her zaman ilgisini çeken moda ve müzikle ilişkili ürünleriyle; Hard Rock Live performans mekanlarıyla ve ödüllü web sitesiyle de tanınmaktadır. HRI, tüm Hard Rock markalarının küresel boyuttaki ticari marka sahibidir. Şirket, aralarında Londra, New York, San Francisco, Sydney ve Dubai’nin de bulunduğu simge haline gelmiş şehirlerde sahip olduğu kafeleri işletmekte ve işletmelere bayilik vermektedir. Aynı zamanda tüm dünyada otel mülklerinin de sahibi olan HRI, otel mülkü ruhsatı vermekte ve/veya yönetmektedir. Mekânlar arasında, her ikisi de HRI ana kuruluşu olan The Seminole Tribe of Florida’ya ait olan ve işletilen, şirketin en başarılı iki Otelinin bulunduğu Florida’daki Tampa ve Hollywood; ayrıca Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Las Vegas, Palm Springs, San Diego ve Singapur gibi başka yerler de bulunmaktadır. Yeni Hard Rock Hotel projeleri arasında ise Daytona Beach, Aruba, Abu Dabi, İbiza ile Çin’de Shenzhen ve Haikou sayılabilir. Hard Rock International hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.hardrock.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • PAZARTESİ
  12:00 - 01:00
 • SALI
  12:00 - 01:00
 • ÇARŞAMBA
  12:00 - 01:00
 • PERŞEMBE
  12:00 - 01:00
 • CUMA
  12:00 - 02:00
 • CUMARTESİ
  12:00 - 02:00
 • PAZAR
  12:00 - 01:00

Hard Rock Cafe Menüler

Hard Rock Cafe Menü

Hard Rock Cafe Özel Tanıtım Sayfası

Mutfak Türleri

İtalyan Mutfağı

Meksika Mutfağı

İletişim Bilgileri

Meşrutiyet Cad. No:3 34430
İstiklal / Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0(212)244 67 38 - 39

İstiklal