Otel ve Tatil Rehberi

Otel ve Tatil Rehberi

 • 11

Refik Restaurant

Refik, tarihi Pera’nın en gözde semtlerinden biri olan Asmalımescit’te tarihi atmosferi ile sizleri bekliyor. Refik’e geldiğiniz anda ilk kez bile geliyor olsanız tanıdık bir mekana geldiğiniz, dostlar arasında olduğunuz hissine kapılırsınız, mekana olan yabancılığınız hemen siliniverir.

En önemli özelliğimiz müşterilerimizle olan diyaloğumuzdur. Garsonlarımız size sıcak, samimi bir ilgiyle yaklaşırlar. Yemekleri tam ev yemeği lezzetinde, porsiyonlarımız da doyurucudur. Yemeğe oturmadan önce yemek tezgahına gidip yemek ve meze seçeneklerine bakabilirsiniz. İçkinin, mezenin ve sohbetin lezzetini asıl akşamları çıkarıyorsunuz. Öğlenleri genellikle bölgede çalışanlar gelirler.

Refik’te herhangi bir aşırılığa rastlamak mümkün değil, bunu alabildiğine sade dekorasyonumuzla da hemen fark edersiniz. Nefis meze ve yemekleri yiyip içkinizi yudumlarken meyhanede olmanın keyfini çıkaracaksınız.

Mekanımızda her daim müdavimlerimize ve edebiyat, sinema, tiyatro, resim dünyasından tanıdık simalara rastlamak mümkündür. Zaten sanatçı, gazeteci ve edebiyatçılarımızın ilgisi duvarlara yansımıştır. Duvarlarımızda çeşitli köşeler oluşturulmuştur;

Cumhuriyet Köşesi: Bu köşede Atatürk ve İnönü’nün fotoğrafları ve çeşitli yazılar asılı….

Dostlar Köşesi: Bu köşede ise Abidin Dino, Aziz Nesin gibi edebiyat ve sanat dünyamızın ünlü simalarının fotoğrafları, hediye ettikleri eserleri bulunuyor. Hatta yurtdışından Refik’i ziyaret eden sanatçıların fotoğrafları bile asılıdır.

Basın Köşesi: Bu köşede Refik hakkında basında çıkmış yazıları görmeniz mümkün.

Kısaca; Türkiye’nin dört bir yanına ait yöresel meze türlerinin tümü, rakı muhabbetinin hakkını verecek şekilde Refik’te sizleri bekliyor.

 

REFİK RESTAURANT’A HOŞGELDİNİZ

Asmalımescit’te bulunan Refik Beyoğlu nostaljisi demek. Kimselere söyleyemeyip fısıldananlarla her ortamda bağıra çağıra konuşulanların iç içe olduğu bir güzel dostlar meclisi. Türkiye’nin dört bir yanına ait yöresel meze türlerinin tümü, lezzetli yemekleri ile rakı muhabbetinin hakkını verecek şekilde Refik Restaurant’ta sizleri bekliyor.

 • PAZARTESİ
  12:00 - 02:00
 • SALI
  12:00 - 02:00
 • ÇARŞAMBA
  12:00 - 02:00
 • PERŞEMBE
  12:00 - 02:00
 • CUMA
  12:00 - 02:00
 • CUMARTESİ
  12:00 - 02:00
 • PAZAR
  12:00 - 02:00

Refik Restaurant Menüler

Refik Restaurant Menü

Refik Restaurant Özel Tanıtım Sayfası

Mutfak Türleri

Deniz Ürünleri

Türk Mutfağı

İletişim Bilgileri

Asmalı Mescit Mah. Sofyalı Sok. No:10/12
İstiklal / Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0(212) 243 28 34

İstiklal